Hamileliğin 18. haftası belirtileri

Hamileliğin 18. haftası belirtileri

Gebelik süreci doktorlar tarafından özellikle trimester ile takip edilmektedir. Gebelik 3 trimester tamamlanarak sonlanır. Bu nedenle haftaların trimester geçişlerine denk gelmesi özellikle gelişimsel açıdan önemli olayların olduğunu göstermektedir. 18. Haftada ikinci trimester içinde kabul edilmektedir. Bu süreç artık gebeliğin ilerlediğini ve annenin karnının belirginleştiğini göstermektedir. Bunun gibi daha pek çok şey 18. Haftada anne ve bebek açısından değişmiştir. Bu içeriğimizde hamileliğin 18. Haftası belirtileri, 18 haftalık gebelik belirtileri neleri nasıl anlaşılır? Konularında ayrıntılı bilgileri bir araya getirdik. İşte hamileliğin 18. Haftası belirtileri ile ilgili merak edilenler…

18 Haftalık Gebelik Belirtileri

18 haftalık gebelik belirtileri arasında öne çıkanları sizler için sıraladık;

Bu belirtiler genel belirtilerdir. Dolayısıyla her anne adayında aynı belirtiler aynı haftalarda ortaya çıkmayabilir. O nedenle telaşlanmaya gerek yoktur.

Gebeliğin 18. Haftası Neler Olur

Gebeliğin 18. Haftası neler olur diye merak edenler için sıraladık;

Hamileliğin 18. Haftasında Kanama Olur mu

Hamileliğin 18. Haftasında kanama olur mu diye merak edenlere bu haftalarda normal şartlarda bir kanama olmayacağını söyleyebiliriz. Fakat hafif lekelenmeler normal kabul edilmektedir.

18 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Oluyor

18 haftalık gebelik kaç aylık oluyor sorusunun yanıtı ortalama 4 aylık şeklindedir.

18 Haftalık Hamilelik Gelişimi

18 haftalık hamilelik gelişimi için öncelikle bu hafta bebeğin reflekslerinin geliştiğini söylemek mümkündür. Duyma, hissedebilme, emme ve yutma gibi refleksleri bu haftada gelişmeye başlar. Bebeğinize müzik açtığınızda size bu haftalarda karşılık verebilir. Diğer yandan ultrasonda bebeğin hareketlerinin hızlandığı kol ve bacaklarını daha fazla hareket ettiği de yine bu haftalarda dikkati çeken bir gelişimdir.

Anne Karnında 18 Haftalık Bebek Kaç Gramdır

Pek çok anne adayı anne karnında 18 haftalık bebek kaç gramdır sorusunun yanıtını kendi bebeğiyle kıyaslamak için öğrenmek ister. Her bebek aynı olmasa bile ortalama 150 ile 100 gr. Aralığında olabileceğini söylemek mümkündür.

18 Haftalık Gebelikte Bebek Hareketleri Hissedilir mi

18 haftalık gebelikte bebek hareketleri hissedilir mi diye merak edenlere eve yanıtını verebiliriz.

sizlere brinstagram.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir