Kekik çayının mideye faydaları

Kekik çayının mideye faydaları

olarak tüketimi de oldukça yaygındır. Eski medeniyetlerin de bolca kullandığı kekik, günümüzde alternatif tıbbın reçelerinin başında yer almaktadır. Öyleyse, solunum yolları hastalıkları ve birçok hastalığa şifa kaynağı olan Kekik Çayının Mideye Faydaları nedir? Bu yazımızda sizler için araştırdık. İşte, Kekik Çayının Mideye Faydaları- Kekik Çayı Mideyi Rahatlatır Mı, Ülsere İyi Gelir Mi?

KEKİK ÇAYININ FAYDALARI KEKİK ÇAYININ FAYDALARI

Kekik Çayının Mideye Faydaları

Kekik Çayının Mideye Zararları

Öncelikle kekik çayını tüketmeden alerjiniz olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederiz. Alerjik bir reaksiyona sahip değilseniz aşırı tüketmenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü aşırı tüketim sonucunda mide bulantısı ile istifraya sebep olabilir.

Kekik Çayı Mide Bulantısı Yapar Mı?

Antioksidan deposu olan birçok hastalığı iyileştirmeye yardımcı olurken mideyi koruyan kekik çayının akıllarımızda merak oluşturduğu bazı sorular vardır. Bunlardan bir tanesi: Kekik Çayı Mide Bulantısı Yapar Mı? Fazla tüketilirse mide bulantısına sebep olabilir. Aslında mide bulantısını önlemeye yardımcı bir çay olarak kullanılır.

Kekik Çayı Mide Ülserine İyi Gelir Mi?

Kekik çayı midede oluşan bakterilerin ölmesine neden olur. Bu sayede de mide hastalıklarına yakalanma riskini düşürüyor. Yakın Doğu Üniversitesi Deneysel Sağlık Bilimleri Araştırma Merkezi (DESAM) bir araştırma sonucu Kuzey Kıbrıs bölgesinde yetişen Thymus Capitatus (kekik) türünün gastrit, duedonal ülser, mide kanseri, mide lenfomasında etken olarak bilinen Helicobacter pylori isimli bakteriyi öldürdüğü saptanmış. Bu çalışmanında sonucuna göre kekik, ülser gibi hastalıkların tedavisinde alternatif veya ilaçlara ek olarak kullanılabilir.

Kekik Çayı Mide Yanmasına İyi Gelir Mi?

Haziran ayından Ekim ayına kadar toplanan kekik taze veya kurutulmuş olarak tüketilebilir. İçinde selenyum, manganez, kalsiyum, magnezyum, demir, potasyum, omega 3 yağ asitleri, beta, karoten, folik asit, B, E, A, K ve C vitamini bulunur. Simol, linalol, borneol, tripenoit, flavonit açısından da zengindir. Peki, içinde bu kadar çok mineral ve vitamin barındıran Kekik Çayı Mide Yanmasına İyi Gelir Mi? Kekik çayı düzenli tüketildiği zaman mide yanması şikayetinizin geçmesini sağlayacaktır.

sizlere brinstagram.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir