Kuyruk sokumu ağrısı belirtileri

Kuyruk sokumu ağrısı belirtileri

Bazen kişinin yaşamını negatif yönde bile etkileyebilen kuyruk sokumu ağrıları kronik hale de gelebileceğinden vakit kaybetmeden müdahale edilmesi gerekmektedir. Çoğunlukla kuyruk sokumunda oluşan ağrılar cerrahi müdahale olmadan çeşitli tedavilerle geçse de bazı durumda ameliyat bile gerekebilir.

Kuyruk Sokumu Ağrısı Nasıl Geçer?

Kuyruk sokumu ağrısı nasıl geçer diye merak edenler için öne çıkan tedavi yöntemlerini sıraladık;

Kuyruk Sokumu Ağrısı Neden Olur?

Kuyruk sokumu ağrısından mustarip olanlar doğal olarak kuyruk sokumu ağrısı neden olur diye merak eder. Bu ağrıların çeşitli sebepleri olduğu gibi çoğunlukla kuyruk sokumunun darbe almasıyla ilişkili olduğu düşünülmektedir. Uzun süreli ayakta kalmak ya da fazla oturmakta kuyruk sokuma ağrılarına neden olabilir.

Kuyruk Sokumu Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Kuyruk sokumu ağrısı yaşayan bireyler kuyruk sokumu ağrısına hangi bölüm bakar diye merak etmektedir. Aslında kuyruk sokumu ağları için “proktoloji” bölümü hekimlerine gitmek gerekmektedir. Fakat pek çok hastanede bu bölüm olmadığından ortopedi bölümü de sizlere yardımcı olacaktır.

Kuyruk Sokumu Ağrısı Belirtileri

Kuyruk sokumu ağrısı belirtileri arasında öne çıkanlar şu şekilde sıralanmaktadır; bölgeye dokunulduğunda ağrı hissedilmesi, özellikle kadınlarda cinsel ilişki esnasında kuyruk sokumu ağrısı, düşmeye bağlı ağrılarda kuyruk sokumunda zedelenme ve yara.

Kuyruk Sokumu Ağrısı Tedavisi

Kuyruk sokumu ağrısı tedavisi için oral ağrı kesiciler ya da ağrı kesici masaj kremlerinden destek alınabilir. Fakat bu şekilde geçmeyen ağrılar için vakit kaybetmeden bir hekimle görüşmekte fayda vardır.

Kuyruk Sokumu Ağrısı Ne Zaman Geçer?

Kuyruk sokumu ağrısı ne zaman geçen diye merak edenlere yaklaşım 20 günde masajla ya da egzersizle geçebileceğini söyleyebiliriz.

sizlere brinstagram.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.