Yetişkinlerde iç ateş basması tedavisi ve belirtileri

Yetişkinlerde iç ateş basması tedavisi ve belirtileri

Sağlıklı bir inşada vücut ısısı 36 ila 37 derece arasında olmalıdır. Eğer kişilerin vücut ısısı 37 derecenin üzerinde seyreder ise bu yüksek ateş olarak değerlendirilir. Gün içinde değişebilen vücut ısısı bazı hastalıklar, enfeksiyonlar ve mikroplar ile gün içinde değişiklik de gösterir. Normal şartlarda vücut ısısının yükselmesi kişilerin dokunma teması ile fark edilir. Ancak iç ateş hastalığı normal ateş hastalığına göre daha zor fark edilebilir. Peki, iç ateş nedir ve nasıl anlaşılır?

İç Ateş Nedir?

Birçok sebepten dolayı vücudumuza virüs ve mikroplar girebilir. Bu virüs ve mikroplar, hipotalamus denilen yerde birikerek vücudu uyarır ve vücut ısısının yükselmesine sebep olur. Vücut ısısındaki bu değişikliğe iç ateş denir.

İç Ateş Neden Olur?

İç ateş çocuklarda da yetişkinlerde de meydana gelen bir hastalıktır. İç ateşin meydana gelmesinde farklı nedenler vardır. İşte iç ateşe yol açan nedenler:

İç Ateş Nasıl Geçer?

İç ateş, farklı belirtiler ile kendini gösterir. Kusma, baş dönmesi, halsizlik, yorgunluk, ani üşüme, eklem ağrıları, terleme ve kalp ritmindeki düzensizlikler iç ateşin en belirgin belirtileridir. Kişiler bu ve benzeri belirtiler ile karşı karşıya kaldıklarında doktora gitmeyi ihmal etmemelidir. İç ateş hastalığı olan kişilerin farklı hastalıkları ve düzenli kullandıkları ilaç varsa kendi başlarına ilaç kullanmamaları çok önemlidir. Aksi halde kullanılan ateş düşürücü ilaçlar yan etki sağlayabilir. Burada doktor kontrolü ile ilaçlar kullanılmalıdır.

İç Ateşe Ne İyi Gelir?

İç ateş gerçekleşmesi durumunda kişilerin doktora görünmesi önerilir. Ancak bazı durumlarda kişilerin doktora gitme imkanı bulunmayabilir. Bu noktada evde iç ateşe iyi gelen doğal tedavi yöntemleri uygulanabilir.

Yetişkinlerde İç Ateş Nasıl Düşürülür?

Çocuklarda da yetişkinlerde de meydana gelen iç ateşi düşürmenin farklı yolları vardır. Ancak çocuklarda uygulanan iç ateş düşürme yöntemleri ile yetişkinlerde kullanılan yöntemler aynı değildir. Yetişkinlerde iç ateş düşürmek için yapılması gerekenler şunlardır:

sizlere brinstagram.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.